YÜREĞİR DEMİRSPOR’A ADAYLIĞINI AÇIKLADI

 YÜREĞİR DEMİRSPOR’A ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Çivi Restoran İşletmecisi Murat Özaslan, Çukurova Metropol Radyo 91,00 frekansında yayınlanan ‘Spor Analiz’ programına konuk oldu. Mustafa Boz ve Zafer Güner’in hazırlayıp sunduğu programda, Özaslan Yüreğir Demirspor’a Başkan Adaylığını açıkladı. İlgiyle izlenen yayında İşadamı Özaslan, projelerinden bahsetti. 

VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ 
Yüreğir Demirspor Başkan Adayı İşadamı Murat Özaslan, uzun yıllar Adana Demirspor altyapısında futbol oynadığına işaret ederek, futbol hayatına Adana Özden Sporla başladığını kaydetti. Özaslan, daha sonra ise Çimeli Spor’da 1,5 yıl top koşturduğunu dile getirerek, şu ifadelere yer verdi; “Demirspor altyapısında uzun bir süre çok ciddi eğitimler aldım. Bu eğitimler neticesinde ahlaklı bir şekilde, iyi bir sporcu olmaya çalıştım. Yüreğir Demirspor’a Başkan olmak gönlümüzde vardı. Bu süreçte özellikle sporun içerisinden gelen usta spor yorumcuları, Mustafa Boz ve Zafer Güner gibi değerli insanların çok emeği geçti. Sağ olsunlar önayak oldular. Zaten Yüreğir ve Demirspor olması bizim için çok önemliydi. İnşallah bu işi hep beraber başarılı bir şekilde yürütmek nasip olur. Bunun için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Ekibimizi kurduk o ekibimizle güzel başarılı bir şekilde, hem kulübümüzün bulunduğu semte, hem de Adanamıza ciddi anlamda bir katkı sağlaması için var gücümüzle çalışacağız.”dedi.

ADANAMIZA KAZANDIRACAĞIZ 
Asıl amaçlarının iyi futbolcular yetiştirmek olduğunun altını çizen Özaslan, yetenekli gençleri alarak, üst lige taşımak olduğunu kaydetti. Özaslan yaptığı değerlendirmede; “Çocuklarımıza maddi, manevi her türlü desteği vererek, başarılı olan futbolcularımızı Adanamıza kazandıracağız. Bizim amacımız bulunduğumuz yerde istihdam kazanmak değil, aynı zamanda başarıyı yakalamak. İstihdamı sağlarken de iyi futbolcular yetiştirip, çocuklarımızı başarıya taşımak. Asıl amacımız Adanamıza, Adanasporumuza, Demirsporumuza  ve Adana dışındaki takımlara futbolcular kazandırmak. O semtlerde bulunan çocuklara spor ahlakını vermek. Uyuşturucu maddeden, kötü alışkanlıklardan, sokaklardan kurtararak, bir aktivitenin içerisinde olmalarını sağlamak. Bundan dolayı kapasite belirleme çalışmaları yapacağız. Milli takımdan, üst takıma kadar yaklaşık 300, 350 çocuğumuzu bu kulübe katmak istiyoruz. İnşallah hep beraber şehrin ileri gelenlerinin destekleriyle de bu işi başaracağımıza inanıyoruz.”diye konuştu.

BAŞKANDAN SAHA MÜJDESİ 
Usta spor yorumcusu Zafer Güner, program sırasında Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir’in kendilerini kırmayarak, Yüreğir Demirspor’a antrenman sahası sözünün müjdesini verdi. Güner yaptığı açıklamada; “Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir hiçbir takımın, özellikle de Yüreğir Demirspor’un antrenman sahasız kalmayacağının sözünü verdi. Spora ve sporcuya her zaman desteklerini esirgemeyen Başkanımız Fatih Mehmet Kocaispir’e teşekkür ediyorum. Sadece Yüreğir Demirspor için değil, çok sayıda takıma malzeme, gıda desteği sağladı. Antrenörlere maddi destekler verdi. Diğer amatörlere olduğu gibi bizimde yanımızda olduğunu söyledi. Tabi bizde böyle Başkanları özlemişiz. Altyapıda yılarca futbol oynamış biri olarak, böyle destekler görmedik” dedi. Yüreğir Demirspor Başkan Adayı Murat Özaslan ise, Başkan Kocaispir’e destekleri için teşekkür ederek şu ifadelerde bulundu; “Başkan Kocaispir sağ olsun yanımızda olduğunu gösterdi. Kendilerine çok teşekkür ederim. Adana’ya hizmet eden kim varsa bizim için çok değerlidir. Çünkü Biz bu şehrin çocuklarıyız. Bu şehrin tozuyla, toprağıyla büyüdük. Bu şehre, elimizden gelen her şeyi yapacağız.”şeklinde konuştu.

BAŞKAN DEĞİL, AĞABEY KAZANDILAR 
Usta spor yorumcusu Zafer Güner, hayatın içerisinde her zaman böyle sporsever insanlara, özellikle amatör takımların çok ihtiyacı olduğunu ifade ederek, şunları söyledi; “Günümüzde Futbol bir sektör haline geldi. Böyle gönüllü insanların olması, kendi cebinden, emeğinden harcayan insanlar olması çok önemli. Murat Özaslan’ı yakinen tanıyorum iyi bir dostumuz, kişilikli, karakterli söylemleri çok düzgün bir adamdır, kutluyorum. Yüreğir Demirspor çok iyi bir başkan kazanıyor. O bölgedeki çocuklar adına seviniyorum. Çok şanslılar çünkü başkanları değil, böyle bir ağabeyleri oldu. Kendiside altyapıdan geldi. Uzun yıllar oranın sıkıntıların ı yaşadı, çilesini çekti. Soyunma odasının, çimlerin kokusunu yıllardır içine çekmiş ve futbolun ne zor şartlarda oynandığını, nerelerden, nerelere gelindiğini bilen tecrübeli bir ağabeyleri oluyor. Tabi ki sporun içerisinde olması, Adana Demirspor’un alt yapısında hizmet etmesi, çeşitli amatör takımlarda önemli hizmetlerde bulunması, Yüreğir Demirspor için çok büyük bir artıdır. İnşallah Yüreğir Demirspor’u, çocuklarımızı çok güzel projeler bekliyor.”diye konuştu.

PROFOSYONEL FUTBOLCULAR YETİŞTİRDİ 
Yüreğir Demirspor’un kurucularından olan, deneyimli spor yorumcusu Mustafa Boz, Yüreğir Demirspor’un geçmiş yıllarda isminin Yüreğir İdman Yurdu olduğunu hatırlatarak, sonradan Yüreğir Demirspor ismini kazandırdıklarını kaydetti. Boz yaptığı konuşmada; “Yüreğir Demirspor 1970 yılından buyana hizmet veren, çoğu sporcuları profesyonel yapmış bir kulüp. Yıllarca sporla iç içe olmuş, nice kardeşlerimiz vardı. Rahmetli Davutlar, Orhan Uçaklar, Cumali Alplar, İbrahim Uzuncalar, Nailler bunun gibi nice arkadaşımız yer aldı. Yüreğir Demirspor Takımı’nın kurulma amacı, o mahallelerde bulunan gençlerin kötü alışkanlıklardan kurtulup spora yönelmesiydi. Şu anda Yüreğir Demirspor’da en büyük eksik antrenman sahası. Yaklaşık 8 yıldan buyana genç kardeşlerimiz, Merkez Park’ta, sokak lambaları altında idman yapmaya başladılar. Bu konuda destek sunan, Yüreğir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Kocaispir’e teşekkür ediyorum. Umuyorum Yüreğir Demirspor, çok iyi bir noktaya gelecektir.” 


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER