ÇULHAOĞLU: ÇARŞI-PAZAR YANGIN YERİ OLMUŞTUR

ÇULHAOĞLU: ÇARŞI-PAZAR YANGIN YERİ OLMUŞTUR

İYİ Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu yaptığı basın açıklamasında; Ak Parti’nin geçtiğimiz hafta il başkanları toplantısı sonrası yaptığı açıklamalara tepki göstererek, “Burada tüm ekonomik veriler çarpıtılmıştır.” dedi.

“O toplantıda nerelerden nereye geldik, diye açıklamalar yapıldığını” hatırlatan Çulhaoğlu, “Bunlar övünülerek anlatıldı. Ama şunlardan hiç bahsedilmedi. Şu anda Merkez Bankası’nın döviz rezervi eksi 55 milyar dolardır. Yine Merkez Bankası’nın 164 milyar dolarlık borcu vardır. Ekranlara çıkıp ‘Bana yetkiyi verin, faizle nasıl uğraşılır görün’ denildiğinden beri Merkez Bankası’nın politika faizi yüzde 19’a yükseldi. Bu sistem yürürlüğe girmeden 50 milyar olan yıllık faiz ödemesi üç yılda 180 milyar liraya çıkmış durumdadır. Bu ucube sistem ile oluşan 27. Cumhuriyet Hükümeti döneminde doğrudan yatırımlar eksiye düştü. Türkiye’ye giren sermaye, çıkan sermayeden daha az durumdadır.” diye konuştu.

 ‘YOKSULLUK ARTTI’
“Uluslararası yatırımcılar Türkiye’ye gelmek istemiyor. Kendi müteşebbislerimiz aşırı güvensizlikten dolayı parasını Türkiye’de tutmamaktadır. En önemlisi de İnsan haklarına saygı kalmamıştır.”  değerlendirmesini yapan Çulhaoğlu, şöyle devam etti: “2018 haziran seçiminden beri istihdam sürekli düşmektedir. TÜİK aracılığı ile yaptıkları makyajlamalara rağmen yine de rakamlar geniş tanımlı işsizliğin 10 puan arttığını göstermektedir. AK Parti’nin en iyi bildiği iş olan, her zaman koruyup kolladığı İnşaat sektörünün önemli girdilerinden olan çimentodaki yüksek oranlı fiyat artışları müteahhitlerimizi, yüksek girdi fiyatlarına karşı eylem yapma durumuna getirdi. Çimento sektöründe geçen yıl 160 TL olan ton başı fiyatın, bugünlerde 450 TL'ye çıkması asla kabul edilebilecek bir durum değildir. İyi Parti olarak bu konuda keyfilik ve kartel oluşmasının sonucu fahiş fiyat artışları olmaktadır dediğimizde es geçilmiş ve ses çıkartılmamıştı. Bu dönemde açlık, yoksulluk ve fakirlik daha da artmıştır. Bakın bu hükümetin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Derya Yanık, twitter hesabındaki paylaşımda ‘1 Mart 2019'dan beri ayda 2,1 milyon ihtiyaç sahibi haneye elektrik tüketim desteği veriyoruz’ dedi. Bu en az 8 Milyon kişi demektir. İşte fakirlik ve yoksulluğun milletimizi getirdiği nokta. Çarşı-Pazar yangın yeri olmuştur. Vatandaşlarımız artık kilo ile değil, tane ile alışveriş yapma durumuna gelmiştir. Milletimiz faturasını ödeyemez duruma gelmiş, icra dairelerindeki dosya sayıları 23 Milyonu bulmuştur. Bu ucube sistem sayesinde iktidara yakın kesimler servetlerine servet katmış, ülkemizin en verimli ve değerli arazileri yandaşlara verilmiş, milletimiz ise perişan duruma getirilmiştir.” 


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER