Kısacık: Şahlanışımız Toroslar’dan başlayacak!

Kısacık: Şahlanışımız Toroslar’dan başlayacak!

DEVA Partisi 1. Olağan Pozantı İlçe Kongresi, Pozantı’da Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Pozantı İlçe Başkanı ve İlçe Başkan Adayı Mehmet Emin Kaya delegelerin seçimiyle yeniden güven tazeledi. Açılış konuşmasını gerçekleştiren Pozantı İlçe Başkanı Mehmet Emin Kaya, “Pozantı’nın müstesna insanları her zaman doğrunun da yanlışın da kim olduğunu çok iyi bilmektedir. Buradan herkese söz veriyorum, İlçe Yönetim Kurulu Üyelerimizle birlikte, çalmadık kapı bırakmayacağız.” dedi.

DEMOKRASİ ŞÖLENİ
DEVA Partisi Adana İl Başkanı Sadullah Kısacık, “Bugün Pozantı'da DEVA Partimizin düğününü gerçekleştiriyoruz. Bu demokrasi şölenlerimize inşallah haftaya Yüreğir ve Çukurova İlçelerimizde devam edeceğiz. Biz şunu biliyoruz ki, Adana’nın ayırt etmeksizin bütün ilçeleri DEVA kadrolarını bağrına bastı; Genel Başkanımız Ali Babacan’a güveniyor.” diye konuştu. 

POZANTI’DAN BAŞLAYACAK
Kısacık, şöyle devam etti: “Yiğit Pozantılı hemşehrilerimiz, 25 Mayıs 1920'de, Fransızların işgalinden kurtulması için canla başla mücadele etti. 5 Ağustos 1920 tarihinde işte bu topraklarda, Pozantı Kongresi düzenleniyor. Mustafa Kemal Paşa'nın, Meclis Başkanı sıfatıyla katıldığı ilk ve tek kongre Pozantı Kongresi’dir.Adana kurtulana kadar, Pozantı milli mücadelenin karargâhı konumuna gelmiştir. Tarihi itibariyle, stratejik misyona sahip bu ilçemizde, inşallah DEVA Partisi'nin Adana'da şahlanışı Pozantı ilçemizden başlayacak!Pozantı’mız inşallah buradan yemyeşil filizleri, masmavi damlaları Toros Dağları'ndan Adana'mıza ulaştıracaktır.’’

MİLLETİN UMUDUYUZ
Başkan Kısacık şunları kaydetti: “Siyasi partiler millete umut aşılamak için kurulur. Biz bu milletin umuduyuz. İnşallah 1 aya kadar 100 bin üye ile siyaset arenasında iddiamızı bir kere daha kanıtlayacağız.Şunu buradan net bir şekilde söylüyorum, bu ülkenin DEVA Partisi'ne ihtiyacı var. İnşallah bu kadro hareketiyle iktidara geldiğimiz zaman Türkiye'de büyük atılımların partisi olacağız!Biz boş nutuklar atıp arkasına dönüp çekip giden bir parti değiliz. Türkiye'nin sıkıntı çektiği her alanda çözüm önerileri sunan, akıl ve bilimi önceleyen, istişareye önem veren bir partiyiz.”

HALK BİZİ BEKLİYOR
Genel Başkan Başdanışmanı Ramiz Ongun ise konuşmasında “Burada bulunmaktan güzel memleketimiz Adana’mızın kuzey ilçesi Pozantı’da olmaktan büyük bir onur duyuyorum. Parti çalışmaları için İstanbul’daydık. Şunu görüyoruz ki, DEVA kadroları ülkemizin dört bir yanında faaliyet alanlarını genişletiyor. Halkımız bizi bekliyor. Siyaset meşakkatli bir iş, ama kendi ülkesine hizmet etmek isteyen veyahut hayır kazanmak isteyenler için en kısa yol siyaset yapmaktır. İhale almak için, komisyoncu olmak için değil, hizmet etmek için siyaset yapmaktır.” şeklinde konuştu. İlçe Kongresi’nden sonra DEVA Partisi Genel Başkan Başdanışmanı Ramiz Ongun, DEVA Partisi Adana İl Başkanı Sadullah Kısacık öncülüğünde Pozantı İlçe Başkanlığının açılışı gerçekleşti.  


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER