‘Rantın ve talanın önü açılıyor’

‘Rantın ve talanın önü açılıyor’

CHP Adana Milletvekili ve TBMM Kit Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, “Son olarak Milli Emlak Müdürlüğü’nde ortaya çıkan ve birçok Kamu kurumunda görülen rüşvet ve yolsuzluklar” ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.Sümer, “İktidar, ranttan, rüşvetten ve yolsuzluktan besleniyor” görüşünü ileri sürdü. 

‘YOLSUZLUK KAPISI’
“Adana'nın Karataş ilçesinde gerçekleşen milyonluk rüşvet operasyonu kapsamında Milli Emlak Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin bölgedeki değerli hazine arazilerinin usulsüz kiralanmasına yönelik soruşturması sürüyor.” açıklamanı yapan Sümer, “Hazine arazilerinin siyasi iktidara yakın kişi ve gruplara peşkeş çekilmesi ne yazık ki sadece Adana’da değil yurdumuzun dört bir yanında karşımıza çıkıyor. İktidarın çözülmesi ve devlet otoritesinin kaybolması ile birlikte ne yazık ki birçok kurumumuzda rüşvet olayları ortaya çıkıyor. Özellikle hazineye ait taşınmazlar ve araziler yolsuzluğun adresi haline geldi.” dedi.

‘RANTIN ÖNÜ AÇILIYOR’
 “Türkiye AKP İktidarı ile birlikte ne yazık ki giderek hukuk devleti olmaktan uzaklaştı. Artık herkes eğer iktidara yakın olursa veya iktidara yakın kişilerle irtibata geçebilirse her türlü işini çözebileceğini düşünüyor. “ iddiasını dile getiren Orhan Sümer, şunları kaydetti: “Bu durum yargıdan, emniyete, sağlıktan, imar işlerine kadar sirayet etmiş durumda. Çok acı ama örneklerini de görüyoruz. AKP dönemi ileride ülkenin hukuktan uzaklaşıp, rüşvet ve iltimasın tavan yaptığı bir dönem olarak hatırlanacaktır. Özellikle kamu ve hazine arazilerinin işgali sonrasında ceza-i hükümlerin uygulanması beklenirken, bir gecede çıkan Cumhurbaşkanlığı kararları, imar aflarının suçu kapsayacak halleri de içerisine alması sonucunda rantın ve talanın önü açılıyor. Özellikle siyasi bağlantısı olan rant grupları bu durumu kendi lehlerine çeviriyorlar. İktidarın bu duruma dur demesi gerekirken el altından teşvik edici hamleler yaptığını görmek kamu vicdanını derinden yaralıyor.”


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER