TEK BAŞINA SAVUNDU

TEK BAŞINA SAVUNDUAdana Büyükşehir Belediye Meclisi’nde uzun süredir kamuoyu gündeminde olan ve Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) kent merkezinde ihaleyle sattığı arsanın “imar değişikliği” oy çokluğuyla kabul edildi. Sağlık tesisi alanına dönüştürülen Atatürk Caddesi’ndeki araziyle ilgili üç meclis üyesi ret oyu kullandı. Değişikliğe karşı çıkan CHP’li Mustafa Fidan Vursavuş, “Bu arsayla ilgili istediğimiz kadar her şey kitabına uygundur desek de kamu vicdanı diye bir şey var. Burası kamu hizmet alanıdır öylede kalması gerekir.” ifadelerini kullandı. 


“KAMU VİCDANI DİYE BİR ŞEY VAR”
Adana Büyükşehir Belediyesi’nin 3’ncü oturumu Meclis Başkanvekili Mustafa Bayar yönetiminde gerçekleşti. Toplantıda; 33’ncü maddede görüşülecek olan RTÜK arsasına ait “İmar değişikliğine” ilişkin söz olan CHP Meclis Üyesi Mustafa Fidan Vursavuş, söz konusu sahanın “kamu hizmet alanı” olarak işlendiğini ve satışının yapıldığını kaydetti. Vursavuş, “İnsan şunu bekliyor; herhalde burayı satın alan vatandaş kamu yararına, halka bedava hizmet verecek bir tesis yapacak. Ancak buranın bir dilekçeyle ‘sağlık tesisine’ dönüştürülmesi için başvuru var. Bir tek benim oyuma karşılık komisyonda oylandı ve geçti. Bu arsayla ilgili istediğimiz kadar her şey kitabına uygundur desek de kamu vicdanı diye bir şey var.” diye konuştu.


“KAMUYA AİT FAYDA SAĞLAMAYACAK”
Söz konusu alanda hastane inşaatı yapıldığında yoğunluğunun olacağını dile getiren Vursavuş, “Zaten trafiğin Adana’mızda ne hale geldiğini hepimiz biliyoruz. Otopark Yönetmeliğine göre firma tabiki buraya bir araç park yeri yapmakla mükellef. Ama sadece metrekare üzerinden gidilir ve bir araç sayısı çıkar. Yani buraya kimse ‘bir 1000 araba daha yeri yapacaksınız’ diyemez. Çünkü mahkemeye verdiği takdirde iptal edilir. Gönül şunu ister; burada Özel Hastane yapılsın fakir fukaraya bedava hizmet versin. Kamu hizmet alanı sağlık tesisine dönüştüğünde ticari bir işletme olacak. Dolayısıyla kamuya ait bir fayda sağlamayacak. Bir şirketin kasasına fayda sunacak. Başka hiçbir işe yaramaz. Adanalı bundan rahatsız. Burası kamu hizmet alanıdır, öyle de kalması lazım. Kendi adıma; bu maddeye ‘evet’ diyen arkadaşlarımızı kamu vicdanının iyi bir yere koymayacağını söylemek istiyorum.” dedi. 


 
  

Etiketler:
mustafa fidan vursavuş adana büyükşehir belediyesi meclis gündeminde tek başına savunma yaptı rtük arazisi imar değşikliği mecliste onaylandı adana haberleri son dakika çukurova metropol

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER