ZEHİR ZEMBEREK ‘İDDİALARLA’ İSTİFA ETTİ

ZEHİR ZEMBEREK ‘İDDİALARLA’ İSTİFA ETTİ


Memleket Partisi Seyhan İlçe Başkanı Baran Basık ve 13 parti yönetim kurulu üyesi görevlerinden istifa etti. İstifa dilekçisini Seyhan İlçe Sekreteri aracılığıyla Memleket Partisi İl Başkanlığına sunan Baran Basık, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, istifa kararının gerekçelerini sıraladı.

İl Başkanı Celal Güven’e yönelik ağır eleştirilerde bulunan Basık, şu iddiaları öne sürdü: “Adana Memleket Partisi İl yönetiminde doktorlar, mühendisler ve aydın ne kadar güzel insan varsa İl Başkanı Celal Güven tarafından görevden alındı.

Yerlerine maaşlı elemanlarını, para verdiği, dükkan açtığı veya bir şekilde yanında tuttuğu (Kimseyi aşağılamak için söylemiyorum.) ilkokul mezunu, inşaat işçi başı, şoförlük yapan insanlarla bir il yönetimi kurdu. Şuan Adana il yönetiminde bir sürü şoför var mesela. Tabi, mesleki durumları veya eğitim seviyeleri değil; beni rahatsız eden. Adana’da ilk günden beri bir rahatsızlık vardı; gitti. Ve emin olun bunun tüm sebebi Celal Güven’dir. Kendisinin ‘Ankara çalıştığımızı görsün’ diyerek, çektirdiği fotoğraflar, yaptığı çalışmalardır beni rahatsız eden.

İnsanların gözlerinin içine baka baka yalan söylemesidir, rahatsız eden. 30 Ağustos’ta afiş yaptırmak istediğimde beni durdurup ‘afiş asmayalım’ demesi, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlamaya çağırmamasıdır; beni, bizi, Adana’yı rahatsız eden. Gerekirse ‘başka partiye geçeriz’ diyebilmesidir; mesela bir il başkanın ilçe başkanına. Sizleri tanımaktan onur duyuyorum. Fakat edep, adap bilmeyen, cahil ve ahlaken değersiz olduğunu düşündüğüm insanlarla çalışmak zorunda olmak Adana’da beni üzüyor. Siyasetin eğitimli, ahlaklı ve bir şeyler üretebilen vatan ve millet için projeler üretebilecek, vicdani kararlar verebilecek kıymetli insanlarla yapılması gerekir. Adana’da bu ortam maalesef kalmamıştır. Mahallede kahvede oturan akşamki diziyi konuşan ve bunların beraberinde ahlak ve vicdani değerleri eksik insanlarla ben çalışamıyorum, değerli parti büyüklerim, her zaman emrinizdeyim.”


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER