ERCAN ASLANKESER: 'ADANASPOR’A TALİBİM'

ERCAN ASLANKESER: 'ADANASPOR’A TALİBİM'

Usta yorumcu Ercan Aslankeser, canlı yayın sırasında Adanasopor’un hak ettiği yerde olmadığına vurgu yaparak,  satılması halinde Adanaspor’a talip olduğunu açıkladı. Aslankeser şu değerlendirmelerde bulundu; “Adanaspor’un hakkı korunmuyor, savunulmuyor. Bunun kavgasını verecek insanlar var. Adanaspor camiasını kimse bitiremez. Adanaspor’un renkleriyle hala kalbi çarpan insanlar var. Onun için Adanaspor’un fiyatını belirle, benim babamın kulübünü, kulübümüzü bize ver, bizde çıkıp istediğin parayı toplayalım. Ben Adanaspor’a talibim. İnsanları bu kadar üzmenin, kan ağlatmanın bir anlamı yok. Bunu Adanaspor Başkanını arkadaşlarımı yıpratmak için konuşmuyorum. Sen bu ortamı toparlamayacaksan, böyle devam edeceksen belirle fiyatını, deki benim varlığım bu, futbolcularımın değeri bu. Zaten bir demirbaşınız yok. Fiyatı belirleyin bizde çıkalım bir kamuoyu yapalım. Babam nasıl 75 yılında bu takımı profesyonelleştirmiş ise, babamın takımını verin halka kazandıralım. Yazık bu çocuklara, gençlere...  Adanaspor yine halkın takımı diyelim.” 

“TRİBÜN GÜCÜNE İHTİYACI VAR”
Adanaspor’un hala takım olamadığını dile getiren Aslankeser,  önce tirübün gücünü oluşturması gerektiğine vurgu yaptı. Aslankeser, şöyle devam etti: ”Adanaspor’da takım olgusu yok. Kimse kimsenin hatasını kapatmaya çalışmıyor. Adanaspor önce tribün gücünü oluşturmalı, o güç oluştuktan sonrada takıma destek vermeli. Bu destekle beraberde bazı arayışlara girmeli. Bu güç oluştuktan sonra, önderliğini yapmaya, arkadaşları iyi yönde yönlendirmeye hazırım. Ben gerek Ali Gönlü ve ekibi ile Adanaspor takımına makul olduğu derecede, destek için varım. Adanaspor’un  tribün gücüne, desteğe, gerek başkanın gerek takımın ihtiyacı var. Önce bunu sağlamalıyız. Ondan sonrada başkan şapkasını önüne koyarak,  doğru hamlelerle bu kulübü yukarı çıkaracak. Adanaspor doğru hamlelerin takımı oldu. Doğru hamle yapmaz isen çok sıkıntılı günler geçirir. Hele ki 2’ci Lig’e düştükten sonrada toparlayamaz ise ortalık tamamen karışır. Onun için ben başkanı burada aklıselim olmaya davet ediyorum.”


“TEKNİK ADAMI GÖNDERMEK CESARET İŞİ”
Adana Demirspor’un Süper Lig’e uzun yıllar hasret kaldığını ifade eden Aslankeser, camianın ve Adana’nın nabzını iyi bilen biri olarak, Adanaspor ve Demirspor adına her daim doğruları konuşacağını belirtti. Aslankeser, şunları kaydetti: “İleride ki yapılan icraatların ne kadar yanlış olduğunu göreceğiz. Adana Demirspor içinde, bunu çok derinde hissedecek. Dolayısıyla Adana Demirspor’a zarar gelmemesi için mümkün olduğunca Samet Hocaya’ da destek vermek istedim. Ben bu konuda insanları bilgilendirebilir miyim, bunu durdurabilir miyim, diye düşündüm, ama durdurmak mümkün değil. Metin Korkmaz 3-4 yıldır tek başına kararlar veriyor,  kararlar alıyor. Getirdiği gönderdiği oyuncular, hocalar hep tartışılıyor. Ama şu var ki,  son yılların Türkiye liglerinde en istikrarlı, en başarılı teknik adamını göndermek, bana göre cesaret isteyen bir karardı.”

“BAZI ŞEYLER DEĞİŞMİYOR”
Aslankeser açıklamalarına şöyle devam etti: “Samet Aybaba, bu memleketin adamı, Adana’nın içerisinde olan bir kişi. Teknik kadrosuna da inanıyorum, güveniyorum, tam ekibini bulmuştu. Samet Hoca zarar görmesin diye çabaladım, bilgilendireyim dedim. Gelinen noktada ben o tehlikeyi hissettiğim için uyarılarımı yaptım, ama gördüm ki bazı şeyler değişmiyor. Adana Demirspor’da bir şeyler var ki bu arkadaşla ilgili, yetkisi hiç değişmiyor. Bunu da zaten herkes kabullenmiş oda sistemi, boşlukları iyi biliyor. Bu boşlukları da iyi değerlendiren bir arkadaş. Metin Korkmaz Başkan’da zaten laf söyletmiyor. Metin Korkmaz’ı ben tanımıyorum. Bizim zamanımızda böyle insanlar yoktu. Bizim içimizde kulüplerimizde de zaten barınamazdı. Tabi ki bizlerde gerek Adanaspor, gerek Demirspor adına bildiğimiz doğruları da konuşmak zorundayız.”


“FUTBOLCUYA GÖRE HOCA GETİRİLİYOR” 
Adana Demirspor ‘un zarar görmesini istemediğini ifade eden Aslankeser, “Adana Demirspor bu ligde kalmalı, Adanaspor’uda çekmeli” dedi. Aslankeser şu açıklamalarda bulundu: “Adana eski kalitesine, güzel dönemlerine ulaşmalı. O kadar çok yanlışlar yapılıyor ki. Giden teknik adam Türkiye’ye, Adana’ya mal olmuş, kimsenin gelmeyeceği bir dönemde, ismini de ortaya koydu ve geldi. Samet Aybaba’nın arkasında duranlar şimdi ortada yoklar. Metin Korkmaz’da, yönetimden bir iki kişi de dâhil, şimdi nerede bu isimler. Ben çıkıyorum konuşuyorum, diyorum ki, Samet Aybaba’nın gidişi yanlış neden? Adana Demirspor’da Samet Aybaba giderse, bu takıma kimse antrenörlük yapamaz. Şimdi ne oldu, bu adam kimle tartıştı, kimin hakkında beyanat verdiği için gönderildi? Balotelli ‘de şimdi tribünü medyayı ve arkadaşlarını kaybetti. Sen gidiyorsun İtalyan teknik adamı getiriyorsun, Balotelli tabi ki İtalya vatandaşı. Demek ki burada hocaya göre futbolcu transfer edilmiyor. Futbolcuya göre hoca getiriliyor.

SPOR ANALİZ İZLENME REKORU KIRIYOR 
Usta Spor yorumcuları Mustafa Boz, Zafer Güner ve Ercan Aslankeser’ in hazırlayıp sunduğu ‘Spor Analiz’ Yeni sezonda 3’üncü programını gerçekleştirdi. Her hafta izlenme rekoru kıran program izleyiciyi adeta ekran başına kilitliyor. ‘Spor Analiz’ Programı’nın bu haftaki bölümünde, Usta Spor yorumcusu Ercan Aslankeser’in iddialı sözleri damgasını vurdu. Turuncu Beyaz Takımın hakketiği yerde olmadığına vurgu yapan Aslankeser, satılması halinde Adanaspor Kulübü’ne “talip” olduğunu açıkladı.  

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER