HEM BECERİKSİZLER HEM CAMBAZ! - CAN KÜÇÜKÖZKAN

11 Nisan 2022 Pazartesi

Seyhan Belediyesi'nin nasıl yönetildiği ile ilgili, tamamı belgelere dayalı birçok haberi gazetemizin manşetinden siz değerli okuyucularımıza duyurmuştuk. Duyurmaya da devam ediyoruz.
Seyhan Belediye Başkanı Akif Akay, göreve geldiği günden bu yana, ticarete dayalı işler dışında çokta varlık gösteremedi. Zaten belediyeye, aile bireylerini, eski işyerindeki ekibini ve birkaç beceriksizi doldurdu.
İcraattan çok çeneleri çalışan bu ekibin, Başkan Akif Kemal Akay'ı da yanlış yönlendirerek, kamuoyu önünde birçok kez küçük düşürdüğünün şahidi olduk ve hatta bazılarını sütunlarımıza taşıdık.
Seyhan'ın son beceriksizliği ise hem CHP'ye, hem Adana'ya, hem de halka büyük zarar verdi.
Hayvan Pazarı ve Ekolojik Köy projesi ile sahaya çıkan Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, kimi nasıl ikna etti bilemiyorum ama 12 hektarlık alanın Hazine'den tahsisini aldı.
Tamamı tarım arazisi olan ancak, Toprak Kurulu tarafından proje onayı çıkan bölgede, tarım ve hayvancılık yapanların kullandığı Sırrıefendi Göleti'nin kurutulması, Seyhan'ın yaptığı katliamı ve beceriksizliği de ortaya koydu.
Konuyu ulusal ve yerel basın birkaç kez gündeme getirdikten sonra, biz de tamamı belgeli haberlerle katliamı ortaya çıkardık ve Adana'ya yapılan bu zulmün önüne geçmek için çalıştık, halen de çalışıyoruz.
DSİ 6. Bölge Müdür Yardımcısı imzasıyla, şartlı olarak tahsis edilen bölgede, Seyhan Belediyesi'nin Sırrıefendi Göleti'ni kanunlara aykırı şekilde kurutma çalışmaları yaptığını, amacı dışında kullanılmak istenilen tahsisin iptalini ve bölgenin eski haline getirilmesini istedi.
Bu yazı, Adana Valiliği başta olmak üzere ilgili tüm resmi kurumlara gönderildi. Ancak herkes bizim gibi duyarlı olmamış olmalı ki, kimseden bir ses çıkmadı.
Hatta bazı bürokratların Akif Kemal Akay'ı arayarak, uyardığı ve bu sorunun önüne geçmesinin yollarını aktardığını da duyduk; ama inanmak istemiyoruz.
Tüm bu sorunlar yaşanırken, Seyhan Belediyesi'nin patavatsız ve basiretsiz ismi, 'bunları dikkate alan yok' diyerek, densizliğini ortaya koyunca, biz de haberleri peşpeşe patlattık.
Sonra da göstermelik izne ayrılmış. Artık, kimi kandırdığını sanıyorsa!
Hem de Akif Kemal Akay'ın, yanlış bilgilerle yaptığı bir konuşmasında, 'belgeli habercilik yapsınlar' dediği gibi. Tüm haberlerimizi belgeleriyle yazdık.
Ancak, biz gazeteciliğimizi aslanlar gibi yaparken, kanunları hiçe sayarak yöneticilik yapanlara da bizim bir sözümüz olacak;
Bu millet sizi oraya talan yapın diye getirmedi. Halkın malını kendi kafanıza göre kullanamazsınız. Buna ne kanunlar, ne de halk izin vermiyor. Şimdi ortadaki beceriksizliğinizi bir an önce düzeltin. Ne oradaki 12 hektarlık arazi, ne de içerisine zehirli atıklarla doldurduğunuz Sırrıefendi Göleti babanızın malı değil. Yani cambazlık yapmayı bırakın, işinizi ve görevinizi yapın...
Son olarak; zehirli artıkların üzerini toprakla doldurma çabalarınız da sonuç vermeyecek. Hem sizin, hem size bu aklı (!) verenlerin, hem de bu rezaletin sonuna kadar takipçisi olacağız.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI