'İYİ' SİYASET 'İYİ' DOKUNUŞ... - CAN KÜÇÜKÖZKAN

19 Ocak 2022 Çarşamba

Millet İttifakı yerel seçimlerden güçlü çıkmasının ardından koskoca 3 yıl geçti.
Birçok belediyenin başkanı aynı partiden devam ederken, bazı belediyelerin başkanları ise başka partilerden seçildi.
Kurulan koalisyon sonucu, İYİ Parti yerel iktidarda, başkanlık koltuğu alamasa da, A Takımı'nda önemli söze sahip oldu.
Her belediyede ve mecliste gerçekten söz sahibi.
Ya da aldığı küçük yetkileri, halkın yararına kullanarak, yerel yönetimlerdeki ağırlığını hissettiriyor.
Bu da, İYİ Parti'nin ivme kazanmasında çok önemli rol oynuyor.
Adana'da bu anlattığımın en güzel örneği ise 'Recai Mercimek'...
Doğru Yol Partisi, Anavatan Partisi, AK Parti ve İYİ Parti...
Mercimek, siyaset yaptığı tüm partilerde adından ve çalışkanlığından sıkça söz ettiren bir isim.
Özellikle Anavatan Partisi ilçe başkanlığı ve il yöneticiliği yaptığı dönemde, halka dokunuşu ile gündemde sıkça yer aldı, halkın gönlünde taht kurdu.
2019 yerel seçimlerinden sonra İYİ Parti'den meclis üyesi seçilen ve Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekilliği görevine getirilen Recai Mercimek, kapısına geleni geri çevirmeden, sorunlarana anında müdahale ederek ve halkın gönlünü kazanarak yaptığı siyasetle, İYİ Parti'nin yerel yönetimlerdeki aktifliğinin en güzel örneği oldu.
Halka dokunuşunun yanında, zor günlerden geçen yerel basına katkı için de mücadele başlatan ve bunu Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nden geçmesinde başaktör olan Mercimek, Adana'ya ve Adanalıya hizmet için, yeri geldi iktidar gibi, yeri geldi muhalefet gibi söz aldı, tavrını koydu.
Tüm bu yaptıklarıyla da, her kesimin gönlünü kazandı.
Bunu söyleyen bir tek ben değilim...
CHP'de siyaset yapanlar da, AK Parti'de siyaset yapanlar da, partili partisiz herkesin Recai Mercimek'e çok rahat ulaşabildiğini ve her partide böyle enerjik birinin görev alması gerektiğini söylüyor.
Daha bugüne kadar, kötü yönde tek bir eleştirisini duymadığım, halkın ve haklının yanında siyaset yaparak, hem kendi siyasetinde, hem de partisinin yükselişinde önemli katkısı olan Recai Mercimek'i kutlamak sanırım hakkını vermek olur.
Adana'ya ve Adanalıya katkı koymak için gövdesini ortaya koyan, partisinin tüm kritik gelişmelerinde rol alan ve etkili siyasetiyle bu kadar takdir gören Mercimek gibi isimlerin artması, memleketin de doğru yönetilmeye doğru gideceğinin en açık göstergesi.

Kendisini kutluyor, Adana'ya yaşattığı bu güzel ve doğru çizgiden ayrılmamasını diliyoruz.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI