2 TUTULMA ARASI: DEĞİŞİM ŞART! - GÖZDE SABIRLI

11 Mayıs 2022 Çarşamba

Tutulma koridorunda yeni haftaya başlıyoruz. 2 Tutulma arasındayız ve Stheno’lu tehlikeli bir Ay Tutulmasına doğru gidiyoruz. Merkür’ün İkizler’de geri gitmeye başlayacak olması, Jüpiter’in Koç burcuna geçişiyle gökyüzünde zarlar yeniden atılıyor ve koşullar değişiyor. Planlarımız yeni koşullara göre yeniden şekillenip değişecek. Merkür Retro periyodunda kararlarımızı yeniden değerlendirerek daha esnek olmayı gerektiren durumlarla yüzleşeceğiz.

Eksik olan, yanlış yapıp da düzeltme yapmadığımız tüm alanlarda önemli düzenlemelere gideceğiz. Yanlış kararları yeniden ele alıp gözden geçireceğiz, değişimin şart olduğunu deneyimleyeceğiz. Daha heyecanlı, ümit dolu ve değişimi müjdeleyen Jüpiter Koç transitinde 1 yıllık döngüde cesaretimiz, spontanlığımız, özgüvenimiz artacak ve cesur davranışlarımızın ödüllerini bir girişimci ruhunda onurlandıracağız. Hafta sonuna doğru ise Satürn’ün dondurucu, tutuk etkisi ikili ilişkilere yansıyabilir. İlişkilerde denge kurmakta zorlanabiliriz. İlişkilerde daha yapıcı, sakin olmaya bakalım. Zira önümüzdeki hafta gerçekleşecek Stheno’lu Ay Tutulması oldukça test edici koşullar yaşatacak. Jüpiter’in Koç transiti etkisinde güçlü, huzurlu, mutlu, keyifli haftalar sizinle olsun:)

BURÇ ASTROLOJİSİ

Koç ve Yükselen Koç 

Jüpiter’in burcunuza sükseli geçişi yaşantınıza yeni heyecanlar, başlangıçlar ve yeni döngüler getirecek. Kendinize güveniniz artacak. İletişim konusunda bu hafta dikkat edin. Yakın çevrenizle anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz. 12 Mayıs civarı evlilikte ve karşılıklı konularda daha hızlı ilerlemeler var.

Boğa ve Yükselen Boğa 

Güneş’ten aldığınız güçle yeni haftada bireysel istekleriniz ve yeni adımlar atmak yönünde daha özgün fikirlere yönelebilirsiniz. Ancak bazı belirsizlikler ya da hesapta olmayan konularla uğraşabilirsiniz. Maddi konularda bu hafta temkinli hareket edin.11 Mayıs sonrası günlük işler, düzen ve sağlık konularında duyarlılık içinde kararlarınızı yeniden ele alacaksınız.

İkizler ve Yükselen İkizler 

Burcunuzda retroya girecek Merkür periyodunda dikkatinizi eski konulara, yarım kalmış durumlara daha fazla yönelteceksiniz. Karşılıklı konular, görüşmeler açısından daha esnek olmanız faydanıza çalışacaktır. Yeni haftada ailevi konularda daha dikkatli davranmaya çalışın.

Yengeç ve Yükselen Yengeç 

Bu dönemde mesleki alanda yeni fırsatlar ve heyecan verici koşullar doğabilir. Hedeflerinizde yenilenmelere gideceksiniz. Gizli düşmanlıklar açısından ürkütücü olaylar yaşayabilirsiniz. Kısıtlanmış hissedebilirsiniz. Bu hafta maddi alanda ve harcamalarınızda daha kontrollü olmaya bakın.

Aslan ve Yükselen Aslan 

İş ve kariyer alanınızda yeni adımlar dikkat çekerken;psikolojik açıdan baskılanmış hissedebilirsiniz. Geleceğe yönelik hedeflerinizi tekrardan ele alıp planlarınızı gözden geçirebilirsiniz.
Sezgilerinizi takip etmeli ve bakış açınızı değiştirmelisiniz. İkili ilişkilerinize dair yeni haftada krizli olaylar yaşayabilirsiniz. Kıskançlık krizlerine girebilirsiniz.

Başak ve Yükselen Başak 

Risk almaya daha yatkın olacağınız yeni haftada yeni gelişmeler bazı stresleri ya da riskleri gündeme getirecektir. Olaylara bakış açınızı yenilemeniz faydalı olacak. Spontan seyahatler size farklı bir bakış açısı kazandıracaktır. Finansal alanda ortaklı işlerde başkalarının kaynaklarından kolaylıkla yararlanabilirsiniz.

Terazi ve Yükselen Terazi 

Yeni haftada ortak kazançlar, karşılıklı işler, beklentiler içerinde hassasiyetler ön plana çıkacaktır. Jüpiter ilişkilerinize, evlilik hayatınıza daha hızlı, ümitvari bir atmosfer getirecek. Özgüveniniz ve motivasyonunuz artacak. Arkadaşlıklar, gruplar içinde daha etkin olacağınız renkli olaylar yaşayacaksınız.

Akrep ve Yükselen Akrep 

Yeni haftada evlilik, ortaklıklar, karşılıklı konular açısından ciddi düşünceler içinde olacaksınız. İlişkilerinizdeki pürüzlere daha anlayışlı yaklaşmalısınız. Gündelik akışınızın değişeceği durumlar ortaya çıkacaktır. İş ve çalışma koşullarında yeni görevler, daha fazla sorumluluklar gündeme gelebilir.

Yay ve Yükselen Yay 

Venüs ve Jüpiter’den alacağınız desteklerle yeni haftanız şenlenecek. Yaşantınıza yeni bir vizyon getirebilecek fırsatlarla karşılaşacaksınız. Yaşama sevinciniz ve ruhsal enerjiniz artacak. Aşk, çocuklar ve yaratıcılık içerikli konularda olumlu gelişmeler yaşayacaksınız. Ortaklı ticari işlerde bu hafta iletişime dikkat edin.

Oğlak ve Yükselen Oğlak 

Jüpiter evinize, ailenize yönelik alanlarda şans ve fırsatları getirmeye odaklanırken; evde, aile yaşantınızda mutlu olaylar yaşayacaksınız. Daha yaratıcı, keyifli hissedeceksiniz. Ortaklı konularda, borç&alacak işlerinde daha gerçekçi olmaya özen gösterin. İş hayatınıza dair aldığınız yanlış kararları tekrar gözden geçirip, yeniden şekillendirmeye çalışmalısınız.

Kova ve Yükselen Kova 

Yeni çevreler, yeni fikirler bu dönemde hayatınızı heyecanlandırıp renklendirecektir. Evinizi, ailenizi, yerleşiminizi içine alabilecek ani değişiklikler yaşayabilirsiniz. Karşılıklı konularda daha sabırlı, sakin olmaya bakmalısınız. Yabancı kültürler, uzaklarla ilgili keyifli gelişmeler, ufkunuzu genişletecek olaylar yaşayacaksınız.

Balık ve Yükselen Balık 

Bu dönemde aile ve evle ilgili konularda geçmişe dönük sorunlar gündeme gelebilir. Kendi istekleriniz için adım atmak, kısıtlamalardan uzaklaşmak isteyeceksiniz. Düşüncelerinize yeni bir şekil verebilir ve kendinizi daha orjinal biçimde anlatabilirsiniz. Mesleki konularda daha iyi planlar yaparak ilerlemeye çalışmalısınız.

GÖKYÜZÜ DİLİNİN ÖNERİLERİ 

1 Film: Doctor Strange in the Multiverse of Madness/ Sam Raimi
1 Kitap: Her İnsan Bir Bestedir ve Hayat Sesten İbarettir/ Anjelika Akbar
1 Albüm: Fearless/ Taylor Swift
Gökyüzü Dilini Anlamaya Çalışın.
Işık izinde ışık gibi parlayın.
Yaşamı sevgiyle, farkındalıkla, anlayışla, umutla, yenilikle, dansla, şiirle kucaklayın.
Gökyüzü Dilini Takip Edin ve Hayal Etmekten Hiç Vazgeçmeyin.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI