ARSLAN GİBİ BÜROKRAT - METRO-KULİS

22 Mart 2021 Pazartesi

Kimden bahsedeceğimi merak ettiğiniz değil mi? Bu devirde, bürokrasi yoğunluğunun içerisinde, iş bilen bürokrat bulmakta zor.  Ancak, Adana geçmişte yetiştirdiği bir kaç iyi bürokratın yanına, yenilerini de ekledi. Liyakat sahibi, işinin ehli, halkın sorunlarını çözen, kanunlara ve uygulamalarına hakim bir bürokratı bu devirde bulmak çok zor.
Adana bu yönden çok şanslı...

Daha genç yaşına rağmen, Adana'nın en modern ilçelerinden birinde görev yapan bu bürokrat, hem kurumunun işlerine, hem siyasetin aktörlerine, hem de Başkanına bağlı birisi... Kimler ayağını kaydırmak istemedi ki. Mutlaka basmıştır birilerinin kuyruğuna deyip geçildi her zaman. Ama herkes onun üzerine giderken, o hep güçlenerek çıktı mücadelelerden. Ali Arslanlıoğlu'ndan bahsediyorum. Çukurova Belediye Başkan Yardımcısı... Mühendis olarak şantiyelerde başlayan hayatı, kurumlarda yaptığı işlerle tecrübe yumağına dönüştü. Bu tecrübelerini ise şimdi önce Çukurova, sonra Adana için kullanıyor.

DÖVİZ PATLADI, PİYASALAR DENETLENMELİ

Şimdi zamlar peş peşe patlayacak. Gerekçe ne? Dövize zam geldi... Dövize yılbaşı öncesinde zam geldiğinde ve yine bu seviyelere ulaştığında her şeye zam yapılmıştı. Sonra döviz aşağı çekildi ama yapılan zamlar maalesef çekilmedi ve vatandaşın cebindeki 3 kuruşa göz dikildi.
Pandemi nedeniyle zaten ağır ekonomi koşullarında yaşamaya çalışan halk, dövizin artmasından en çok mağdur olanlar. Ticaret Bakanlığı, perakende sektöründeki fiyat hareketliliğini çok iyi denetlemeli. Aksi takdirde, geçen hafta simitte yapılan zam gibi, her şeye pervasızca zamlar yapılacak. Bu da, vatandaşın enflasyon canavarına parçalanması demek. Piyasa spekülatörleri ciddi manada denetlenmeli, gerekirse de ağır cezalar verilmeli ki, kimse vatandaşın cebindeki paraya göz dikmesin.

ÖZEL ÇOCUKLARIMIZI UNUTMAYALIM

Down sendromlu çocuklarımız için çok özel bir hafta içerisindeyiz. Bu hafta onların haftası... Yerel yönetimler, vakıf ve dernekler, çocuklarımız için bir dizi etkinlikler düzenliyorlar. Onlar için sergiler, yarışmalar ve ziyaretler gerçekleştiriyorlar. Toplumun bir parçası olduğunu gösteren güzel adımlar atıyorlar. Bu özel çocuklarımızı, yılın her gününde özel kabul etmeli ve onları topluma kazandırarak, sahip çıkmalıyız.  Bunlardan biri de Biz de Varız Derneği...
 Down sendromlu çocukların çizdiği resimlerden oluşan bir resim sergisi etkinliği düzenledi. 75. Yıl Sanat Galerisi'nde. Çocukların çizgilerinden oluşan resimler, sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Özel çocuklarımız, bu güzel etkinlik için birbirinden güzel resimler hazırlamışlar. Biz de Varız Derneği'ni bu güzel etkinliğinden dolayı kutluyor, sosyal projelerini destekliyoruz.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI