İÇİMİZ DIŞIMIZ ET KOKUSU İLE DOLDU! - MURAT YONAT

28 Haziran 2021 Pazartesi

 Bu feryat sesi Yüreğir’in Yavuzlar Mahallesi’nin sakinlerinden yükseliyor.  TOKİ Aksantaş Konutları’nın içerisinde Kaburgacı Yaşar isimli işletmeden yükselen et kokusu ile yüklü dumanlar yüzünden sakinler evlerinin kapılarını, pencerelerini açamaz oldu. Birileri para kazanacak, mahalle halkı ise onun pis kokularını ciğerlerine kadar çekecek. Yok, böyle bir Dünya!
İş yerinde dumanları çeken süzgeçlerin bulunması gerekmiyor mu? Sahi, bu filtre çok maliyetli mi ki bir türlü takılmaz! Filtre var ise bu dumanlar ve pis kokular ile insanların rahatsız edilmesi olayın neden gerçekleşiyor?
Bütün bu soruları Yüreğir’in Yavuzlar Mahallesi’nin sakinleri yetkililere soruyor ve yanıt arıyor. Kaburgacı Yaşar, toplumsal olaylar karşısında duyarlı davranışlar sergilemekle ilgili kendi sosyal paylaşımından ve yaygın televizyon ekranlarından haberler yaptırarak işletmesini pazarlayan bir kuruluş. Bu kadar duyarlı olduğunu görüntüleriyle ortaya koyan Kaburgacı Yaşar’ın pis kokuları halka solutmasının bir izahatı olması gerekir diye düşünüyoruz.
Konuyla ilgili olan tüm kurum ve kuruluşlara da buradan Yüreğir Yavuzlar Mahallesi halkı adına bir çağrıda bulunalım. Yetkilileri de göreve davet edelim.
İçimiz dışımız et kokusu ile doldu!

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI