ADANA TARTIŞIRKEN AKAY'DAN ÖDÜL MÜ? - TANIR EMRE ÜZELGEÇİCİ

7 Ocak 2022 Cuma

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, bilgeliği, ağabeyliği ile Adana'nın en sevilen siyasetçileri arasında gösteriliyor.
Ancak Seyhan Belediyesi'nde özellikle son zamanlarda yaşanan aymaz yönetim anlayışı, Başkan Akay'ı da maalesef kamuoyunda tartışmaya açıyor.
Firmalara kurulan ve 'peşkeş' çekilen ihaleler...
Başka illerdeki yayın organları üzerinden kesilen faturalar ve dağıtılan paralar...
Oysa Akif Başkan, üreten belediye modeliyle güzel bir çıkış yapmış ve hayata geçirdiği projelerle de iyi bir ivme yakalamıştı.
Ne var ki, yönetimi içerisindeki 'iç savaş' kan davasına dönüşene kadar!
En çok tartışılan isim ise Bayın Yayın ve Spor Müdür Vekili Gökhan Üney. Belediyedeki kötü gidişatına baktığınızda, hangi taşı kaldırsanız altından bu isim çıkıyor.
Basın çalışanlarını, büro çalışanlarını ve spor kulüplerini, Bakan Akay'ın verdiği yetkiyle terbiye etmeye çalışan Gökhan Üney'in, kamuoyunda bu kadar tartışılırken Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü gibi devasa bütçeli müdürlüğün başına getirilecek söylentileri, gündeme bomba gibi düştü.
Ağzının içerisinde küfür kokuşan, belediye bürokratlarına ve kamuoyundaki isimlere küfretmeyi adet haline getiren bu zatın, 'kültür'le ne alakası olabilir ki?
Yoksa, oradaki ihaleler de mi birilerine 'peşkeş' çekilecek.
Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nde, çok iyi eğitim almış, iki yabancı dili olan bir isim oturuyor. Seyhan Belediyesi, kültürel etkinliklerde de diğer belediyelere fark atıyor.
Böyle başarılı bir müdürlüğün başındaki ismin görevden alınmak istenmesine anlam veremedik. Başkan Akay'ın Gökhan Üney gibi bir hata yaptıktan sonra, hatalarına bir yenisini daha ekleyeceğini düşünmüyorum.
Seyhan Belediyesi'ndeki atamaları aynı anda dışarı sızdıran ve 'Albay'ın marifeti' yorumlarıyla, belediye içerisindeki yaşananları dışarı aktaran zihniyetin gücüne güç katılmasına kimsenin sessiz kalmayacağına eminim.
Belediye meclis üyeleri ile kavgalı,
Çalışanları ile kavgalı,
Basın mensupları ile kavgalı,
Hangi başarısı var ki, Kültür Müdürlüğü gibi bir belediyenin halkla arasında köprü olan kritik bir yere getirilecek?
Akay'ın böyle bir hata yapacağını düşünmüyoruz...
 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI